Prawdy i mity o butelce filtrującej Dafi
Kwiecień 16, 2019
Pokaż wszystkie

Dzienna ilość spożycia wody to średnio 2 litry dziennie. W przypadku kobiet w ciąży jest to zdecydowanie więcej – nawet dwukrotnie. Organizm pracuje inaczej i wymaga dodatkowej opieki, dlatego oprócz odpowiedniej ilości, należy zwrócić uwagę na jakość wody.

Zapotrzebowanie na wodę podczas ciąży

Odwodnienie organizmu wiąże się z przykrymi konsekwencjami – sucha skóra, zaparcia, infekcje dolnego odcinka dróg moczowych. Dlatego tym bardziej ważne jest przyjmowanie płynów podczas ciąży, gdy „sprawa” dotyczy co najmniej dwóch osób. Odnosi się to także do okresu karmienia piersią, gdy dziecko przejmuje od matki większość pokarmu.

Woda jest idealnym rozwiązaniem w przypadku nudności i obrzęków. Rozpuszcza ciała stałe i dostarcza komórkom witamin i składników mineralnych. Pozbywa się toksyn, których nagromadzenie wiąże się z nieprzyjemnymi dolegliwościami.

Czytaj również: http://blog.dafi.pl/dafi/ciaza-i-karmienie-piersia-zadbaj-o-jakosc-wody/

W trosce o bezpieczeństwo przyszłe mamy powinny wystrzegać się wody kranowej, w której znajdują się substancje chemiczne i zanieczyszczenia.

Co powinny pić przyszłe mamy?

Odradzana jest woda gazowana. Zawarty w niej dwutlenek węgla niepotrzebne rozciąga ściany żołądka, przez co do mózgu dociera wiadomość, że pragnienie zostało zaspokojone. W efekcie istnieje ryzyko odwodnienia. Wody smakowe też nie są dobrym pomysłem, gdyż zawierają konserwanty i duże ilości cukru.

Zaleca się spożywanie wody mineralnej i źródlanej. Jednak o ile zakup takiej wody jest łatwo dostępny, o ile wiąże się z kosztami oraz koniecznością dźwigania ciężkich zgrzewek, co nie jest wskazane dla kobiety ciężarnej.

Jakie są alternatywy? Produkty filtrujące

Picie wody wzmacnia odporność. Przyczynia się do utrzymania ciąży, gdyż wody płodowe stanowią naturalne środowisko życia płodu. Dobrym i wygodnym pomysłem dla przyszłych mam mogą być produkty filtrujące. Dzbanki czy butelki filtrujące wielokrotnego użytku nie obciążają finansowo – wymiana filtrów to około 40 złotych miesięcznie.

Do filtrowania można użyć wody kranowej, gdyż filtr z węglem aktywnym poradzi sobie z oczyszczeniem płynów z substancji szkodliwych, a także z chloru, który pogarsza smak wody.

Na rynku jest wiele produktów tego typu. Na uwagę zasługuje producent Dafi, który w swej ofercie ma filtry dodatkowo wzbogacające wodę w minerały, które dla kobiet w ciąży są niezbędnym składnikiem diety.