pojemniki prozniowe dafi
Jak przechowywać dłużej żywność dzięki pojemnikom próżniowym Dafi
Kwiecień 12, 2019
Zadbaj o jakość wody w trakcie ciąży
Kwiecień 30, 2019
Pokaż wszystkie

Korzystanie z butelki filtrującej jest bardzo wygodne. W zapewnieniu tego komfortu pomaga wiele czynników – m.in. kształt oraz łatwe i bezpieczne transportowanie butelki nawet w pobliżu urządzeń elektrycznych.  Niewielu jednak zdaje sobie z tego sprawę.

Czym jest butelka filtrująca Dafi?

Produkt ten służy polepszaniu jakości wody, którą spożywamy. Do tego celu wystarczy zwykła „kranówka” i zamieszczony w butelce filtr. Jego zadaniem jest polepszenie smaku wody i oczyszczenie z zanieczyszczeń, które przedostały się przez instalacje sieci rur. Bogaty wybór kolorystyczny, który znajduje się w ofercie producenta, to tylko jedna z wielu atrakcyjnych zalet.

Kup butelkę filtrującą Dafi: https://sklep.dafi.pl/produkty/butelka-filtrujaca.html

Fakty i mity dotyczące butelki filtrującej Dafi

Butelka wykonana jest z tworzywa PET, które jest przeznaczone do kontaktu z żywnością. Nie oznacza to jednak, że produkt jest jednorazowego użytku. Wymienne są jedynie filtry (raz na miesiąc). Producent Dafi miał na celu ograniczenie produkcji odpadów z tworzyw sztucznych. Filtr węglowy jest naturalny, gdyż pozyskuje się go z łupin orzechów kokosowych. Warto wiedzieć, że ten rodzaj węgla aktywnego znajdziemy na półkach w aptece – pomaga przy problemach układu pokarmowego.

Znajdujący się na butelce symbol „jedynki w trójkącie” nie dotyczy liczby korzystania z niej, lecz odnosi się do rodzaju tworzywa i sposobu recyklingu – możemy dać butelce „drugie życie”. Ponadto wodę znajdującą się w butelce możemy przechowywać do 12 godzin od napełnienia. Jednocześnie sami kontrolujemy to, jak często chcemy ją uzupełnić.

Mitem jest to, że z butelki do wody mogą przenikać szkodliwe dla nas substancje. Liczne badania laboratoryjne – zarówno wewnętrzne, jak i przeprowadzone przez organizację Hamilton Poland – potwierdziły, że wystawianie tworzywa, z którego zrobiona jest butelka, na promienie słoneczne, a także zginanie materiału nie przenosi składników PET do wody.

Tym, co różni butelkę filtrującą Dafi od butelek sklepowych, jest to, że nie zawiera ona szkodliwego bisfenolu A oraz ftalanów.

 Największy zarzut dla butelki filtrującej

Częstym powodem do wahań przy wyborze tego produktu jest to, czy filtr pozbawia wodę minerałów. Wapń, magnez i potas nie zostają wypłukane. Filtr węglowy usuwa nieprzyjemny smak wody kranowej, którą oczyszczalnie filtrują za pomocą chloru. Jest ogólnodostępny, gdyż produkcja urządzeń filtrujących Dafi odbywa się w 2 fabrykach w Kielcach. Dzięki temu każdy może pozwolić sobie na zakup zarówno filtra, jak i butelki filtrującej oraz innych produktów z oferty Dafi.