Ile kosztuje woda pitna i jak na niej zaoszczędzić?
Kwiecień 7, 2019
Prawdy i mity o butelce filtrującej Dafi
Kwiecień 16, 2019
Pokaż wszystkie
pojemniki prozniowe dafi

Szybka przekąska lub napój są wygodne w przygotowaniu i mają wiele zalet – krótki czas jej zrobienia, łatwe do zdobycia produkty. Jednak jest jedna fundamentalna wada – krótki termin ważności. Co zrobić, aby „zjeść ciastko i mieć ciastko”?

Nadmiar owoców, warzyw czy mięs, z których przygotowujemy potrawy, możemy zamrozić w lodówce. Jednak istnieje ryzyko przedostatnia się do nich innych niechcianych zapachów, a wartości odżywcze nie będą zadowalające. Z pomocą przychodzi producent Dafi, który w swej ofercie posiada kilka przydatnych urządzeń do przechowywania żywności.

Pojemniki próżniowe

Wybór jest spory, gdyż pojemność pojemników zaczyna się od 0,5 l do nawet 2,7 l. Każdy z nich można wykorzystać do innych celów:

pojemnik próżniowy 0.5 l – idealnie nada się podczas organizowania przyjęć okolicznościowych, gdy robimy owocowe napoje. Pokrojone w plasterki owoce zachowają odpowiednią świeżość. Podobne będzie w przypadku warzyw. Nada się także do przechowywania sałatek,

pojemnik próżniowy 1,3 ldo niego możemy nasypać kawy, herbaty, płatków owsianych. Pojemnik zatrzymuje na dłużej smak (nawet od 3 do 5 razy dłużej), dlatego bez przeszkód można w nim przechowywać koktajle. Nada się też dla suszonych owoców i makaronu,

– pojemnik próżniowy 1,5 l – pojemność pozwala na to, aby móc zabierać ze sobą pojemnik. Dlaczego? Ponieważ przyda się dla półproduktów, z których zrobimy danie „na wynos”. Idealnie zmieszczą się w nim kanapki, warzywa, sery, wędliny,

pojemnik próżniowy 2,7 l – dzięki temu pojemnikowy nie zmarnujemy niespożytych dań gotowych i innych produktów żywnościowych. Zmieszczą się w nim mięsa, ryby, pieczenia i ciasta.

Korek próżniowy

Skoro o jedzenie nie musimy się już martwić dzięki pojemnikom próżniowym od producenta Dafi, zadbajmy o napoje. Szczelność korka próżniowego zapewnia doskonałą izolację – tlen nie dostanie się do środka butelki z sokiem, syropem czy winem, przedłużając ich smak.

Pompka do odsysania powietrza

Pojemniki próżniowe i korek próżniowy to wygodne i pomocne produkty w przedłużaniu świeżości żywności oraz przechowywaniu ich na dłużej. Aby jednak spełniały swe zadanie w 100%, powinniśmy zaopatrzyć się w pompkę do odsysania powietrza. Dafi ma dwie w swej ofercie – manualną i elektryczną. Ich zadania są takie same – pozbywają się tlenu z pojemników i butelek. Pompka elektryczna wyposażona jest w akumulator, który nie wymaga częstego ładowania. Dzięki temu urządzenie jest energooszczędne i bardzo wydajne.

Wszystkie z przedstawionych w tym artykule urządzeń są zaprojektowane estetycznie i będą pasowały do każdej kuchni.